Klub Sportowy „AS” jest największym w Polsce organizatorem zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w zakresie narciarstwa alpejskiego. Istniejąc nieprzerwanie od 1991 roku posiada imponujący dorobek i kolekcję trofeów sportowych.

Zawodnicy AS-a wielokrotnie byli Mistrzami Polski, brali udział w zawodach Pucharu Świata, Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich. Podstawowym kierunkiem działalności klubu jest organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia są prowadzone w cyklu całorocznym z jednomiesięczną przerwa wakacyjną.

Program szkoleniowy obejmuje: narciarstwo alpejskie, tenis, pływanie, jazdę na łyżworolkach, wspinanie skałkowe oraz sporadycznie – windsurfing, jazdę konną.

Tygodniowy program szkoleniowy obejmuje od czterech do pięciu zajęć, w odpowiednich wiekowo grupach szkoleniowych.

Zajęcia prowadzone są przez trenerów i instruktorów PZN legitymujących się dyplomami wyższych uczelni,bogatym dorobkiem sportowym i dużym doświadczeniem zawodowym.

W ciągu całorocznej działalności nasz klub organizuje obozy sportowe – letnie i zimowe. Nasze obozy organizujemy nie tylko w okresie wakacji letnich czy ferii zimowych, ale także wyjazdy na lodowce czy wiosenne wyjazdy w Alpy francuskie.

Uczestnikami naszych wyjazdów są nie tylko szkolone dzieci ale również osoby spoza klubu Od kilku lat organizujemy również obozy narciarskie dla dorosłych.

Zapraszamy 🙂

Trenerzy i instruktorzy

Klub Sportowy AS

Marek Korzeniowski
trener II klasy narciarstwa, absolwent AWF w Krakowie, były zawodnik klubu BBTS Włókniarz, specjalizował się konkurencjach technicznych, trener zawodników Pucharu Świata i Olimpiad zimowych. Pracuje w Klubie Sportowym AS od początku jego istnienia
Katarzyna Szafrańska
trener II klasy narciarstwa, Absolwentka AWF w Katowicach, Olimpijka z Calgary, uczestniczka Mistrzostw Świata i Pucharu Świata, Prezes Klubu Sportowego AS, pracuje w Klubie od samego początku
Dawida Zawiła
trener I klasy narciarstwa, absolwent AWF w Katowice, były zawodnik narciarski, pracuje w Klubie Sportowy AS od 7 lat
Karolina Zawiła (Mrózek)
trener narciarstwa, zawodniczka kadry narodowej, pracuje w Klubie Sportowym AS od 2023 roku
Jacek Buliński
trener, absolwent AWF w warszawie, oprócz narciarstwa prowadzi w klubie naukę tenisa ziemnego, pracuje w Klubie Sportowym AS od 20 lat
Alfred Sosgórnik III
instruktor narciarstwa, były zawodnik Klubu Sportowego AS, pracuje w Klubie Sportowym AS od 10 lat